Vyznáte se v autožárovkách?

12.1.2020 by Posted in:

Možná vám taková dovednost může připadat zbytečná, ovšem přečíst si čas od času dobrou recenzi na toto téma také není od věci. Člověk se tak může vyhnout mnohým zbytečným nepříjemnostem, které si způsobí třeba už jen tím, že si v obchodě špatně vybere světelný zdroj.světla v noci
Za prvé byste vždy měli vědět, jaká autožárovka patří do vašeho automobilu. Může se jednat o typ autožárovky h7, který je častý v nových, moderních vozech a umožňuje samostatné ovládání tlumených a dálkových světel. Anebo jde o typ h4. Tyto typy se vyskytují spíše v jednodušších, starších vozech a jsou dvouvláknové.
V každém případě záleží na tom, jak kvalitní světelný zdroj si vyberete. A záleží také na vás, jakým vlastnostem dáváte přednost. Chcete mít za každou cenu vozovku před sebou dokonale osvícenou? V tom případě budete mít jistě zájem o autožárovku s vysokou svítivostí, která bude mít tak velký výkon, že pohodlně uvidíte jak dostatečně daleko před sebe, tak i na okraje vozovky.
Nicméně vědět byste měli i to, že existuje přímá úměrnost mezi výkonem a životností. Vysoce výkonné zdroje světla mívají krátkou životnost a vydrží vám svítit mnohem menší počet hodin. Naopak u zdrojů s dlouhou životností neočekávejte velký světelný tok.
Zajímat vás bude jistě i to, jaký je dosah zvoleného zdroje – tedy kam až na vozovce dosvítí. A také to, zda nebude příliš oslňovat vozidla jedoucí ve vedlejším pruhu.audi

Není všechno zlato, co svítí

Nicméně na trhu můžete narazit i na výrobky, které mnoho slibují, jsou na první pohled velmi výhodné, ale skutečnost je zcela jiná. Za nízkou cenu si koupíte žárovku s malou svítivostí i krátkou životností. A to je samozřejmě problém, taková sleva za nic nestojí.
Proto je vždy lepší vsadit na skutečnou kvalitu v podobě produktů od osvědčených výrobců, kteří vás rozhodně nezklamou a uvedené parametry budou odpovídat skutečnosti.