Aby byl kam připojit vozík

Některé doplňky, které vozíme na automobilech nebo přímo v jejich interiérech, jsou povinné a pro některé se můžeme rozhodnout zcela svobodně. Mezi ty, které mít musíme, patří bezesporu například bezpečnostní pásy. K těm nepovinným se řadí závěsné zařízení.

  • Pokud nemáme v úmyslu v budoucnu vozit za naším automobilem připojený vlek, vozík nebo karavan, pak by byla montáž asi zbytečná.

nakládací loď

Moderní závěsná neboli tažná zařízení ale neslouží pouze k připojení některého z uvedených vozů. Mohou sloužit k pohodlnější přepravě jízdních kol. Dříve se bicykly vozily většinou na střeše auta. To se ukázalo docela nepraktické a tak se výrobci snažili přijít na lepší způsob.

  • Můžete si pro potřeby převážení jízdních kol nechat namontovat nosič, který se připevní na kouli. Je to tedy velice praktické. Ve chvíli, kdy máme v úmyslu připojit vozík, jednoduše nosič odstraníme.

Poraďte se s odborníky

Na montáž samotného závěsného zařízení jsou ale jisté důležité nároky.

  • Pokud tato konstrukce zakrývá registrační značku a právě se nevyužívá, pak je nutná demontáž.
  • Jestliže je koule přichycena šrouby a registrační značku nezakrývá, pak není nutné tažné zařízení vždy demontovat.

tažná spojka

Při samotné montáži je zapotřebí nezapomínat, že připojený vozík či karavan musí být taktéž osvětlen. Proto je nutné vše propojit kabely, které jsou k tomuto účelu přímo určené. Elektro kabeláž se většinou dokupuje zvlášť a je přímo vyráběna pro konkrétní značky vozů. Jestliže si s instalací nejsme docela jisti, pak bude jistě lepší variantou nechat vše na odbornících, protože pak máte jistotu, že bude vše dokonale fungovat. V opačném případě totiž hrozí pokuta za neosvětlenou součást vozu. V tom horším případě můžete způsobit i vážnou dopravní nehodu. V každém certifikovaném servisu vám jistě rádi poradí a pomohou k vaší plné spokojenosti.