Bydlení na úrovni

Každý by asi chtěl bydlet ve velkém domě, za který by nemusel dát ani korunu. Tak svět ale žel nefunguje, a tak většina Čechů bydlí v panelácích. Ty sice neposkytují kdovíjak komfortní bydlení, ale byty v nich jsou poměrně levné a finančně na ně dosáhne takřka každý. Za obdobné peníze však lze bydlet i jinak, například v mobilním domku. Samozřejmě tím není myšlen přívěs nebo maringotka, ale moderní obydlí, které je vhodné pro celé rodiny a dá se v něm normálně existovat po celý rok, tedy i v zimním období.
dům na samotě

Vybavení je v základu

Je pravdou, že ani mobilní domy nejnovější generace, které nabízejí skutečně maximální komfort, nejsou pro většinu lidí příliš lákavé, a to i když nejsou příliš drahé. Tento druh bydlení má totiž nejen v našich končinách poměrně nedobrou pověst, která je z části zasloužená, ale z části ne. Kdekdo má totiž v hlavě zafixované, že mobilní dům rovná se v lepším případě obytný přívěs, v tom horším zaplivaná maringotka. Pravda je však úplně jinde. Dnes se již dají pořídit moderní typy domků na kolečkách, která vás příjemně překvapí jak velikostí obytných prostor, tak i vnitřním vybavením, které je jen tak mimochodem většinou již v ceně.
obraz s květinami

Jednoduché stěhování

Opravdovou přidanou hodnotou mobilních domů není jejich příznivá cena, ale jejich schopnost přesunu. Když si postavíte v potu tváře a za těžké peníze rodinnou vilku, budete mít sice možná luxusní stavbu, která ale zůstane na místě. Budete-li se chtít stěhovat například kvůli práci, budete muset vilku prodat, jelikož s sebou si ji vzít nebudete moci. Mobilní dům ale můžete teoreticky převézt kdykoliv kamkoliv. Samozřejmě, že tak jednoduché to není. Je potřeba požádat specializovanou firmu, která vám přesun zařídí. I tak se ale jedná o poměrně jednoduchou záležitost. V případě mobilních chatek menších rozměrů můžete za jistých okolností převoz zajistit i sami.