Chtěli byste, aby Vaše dítě nebralo drogy?

Tak tenhle projekt by je mohl odradit. V Česku totiž přišli se skvělým nápadem se jménem Revolution train, Protidrogový vlak, což je multimediální vlaková souprava. Nejenže je to skvělý nápad, ale tato doba si tenhle projekt přímo žádá. Projekt Nadačního fondu Nové Česko přináší novou formu preventivního programu skrze interaktivní a zážitkové vzdělání. Seznamuje děti a mládež s drogami, které škodlivě, až ničivě působí na každého jedince.
potřeby nakromana.jpg
Vlak je rozdělen na několik části. V každé části je promítána část filmu podle skutečných událostí, který dětem ukazuje, jak drogy zničily mladým lidem život. Po skončené části děti navštíví místnost z promítaného filmu (např. místo havárie, vězení nebo místnost v podobě squatu).
Cílem projektu je, aby děti v klíčových momentech odmítly drogu, jak od svých vrstevníků, tak i od svých spolužáků. Tímto, až téměř drastickým způsobem, se snaží vedoucí projektu, aby si děti na celý život zapamatovaly, co s nimi dokáží drogy udělat. Jak dokáží člověka změnit a kolik neštěstí mohou způsobit.
Cílovými skupinami projektu jsou studenti a učitelé všech typů škol. Jde především o děti a mládež v pubescentním věku. Vhodný je projekt i pro rodiny s dětmi v dospívajícím věku. Samozřejmě je vlak přístupný i lidem, kteří se zabývají touto problematikou. Zajímavostí projektu je, že cílí na lidské smysly. Tím se stane paměťová stopa velmi silná, pokud jsou zapojeny všechny smysly.
pára vlaku.jpg
Vlak odjíždí pravidelně na turné ze své základny v Dejvicích v Praze. Odjíždí převážně podle toho, jak si ho města či školy vyžádají. Vlak dokonce byl i zahraničí. Tento projekt už navštívily deseti tisíce mladých dětí. Zatím je poslední zastávkou vlaku Liberec.  
Tak co vy na to? Není lepší, aby děti viděly katastrofální účinky drog takto, než aby si to zkusily na vlastní kůži? Tohle by mohla být budoucnost, jak své děti chránit a od návykových látek odradit.