Dětství dnešních dětí nabízí méně vyžití

Jaké mají dnešní děti dětství? V porovnání s dřívější dobou, je mnohem více pokrokové. Generace dětí narozených do této doby, to však považuje za větší plus a jsou za možnosti, které jsou jim poskytnuté rády. Mají však přechod, který jich má připravit na dospělost méně náročný nebo je to tak, že už nemají šanci být dětmi a jsou najednou dospělými jedinci s výdobytky dnešní doby?
chlapeček s autíčkem

TECHNIKA MÍSTO HRAČEK

Z poznání našich rodičů nebo dokonce i vašeho dětství je vám jistě známo, že dětství představovalo hraní si s něčím, co bylo často i imaginární podoby. Děti si hrály s klacky u baráku, stavěli různé pevnosti a hraní si s pískem nebo s kamínky jim bylo bližší než všechny hračky, co měli doma (a to jich nebylo moc).Doba pokročila a s ní i dětský pohled na to, co je to hraní a užívání si bezprostředních a bezstarostných chvil. Nastoupila sezóna mobilních telefonů, tabletů, internetu a počítačových her a děti najednou přestaly vnímat svět, který byl kdysi tak nevinný a hravý a začali se zajímat o techniku, ke které měli přístup.

I RODIČE PŘISPÍVAJÍ K TOMU, JAKÉ MAJÍ DĚTI MLÁDÍ

Bezpochyby se nevyhnuli moderní době ani rodiče, kteří se chopili příležitosti, zaměstnat své děti o něco kvalitněji a na delší dobu, než aby s nimi museli strávit čas na hřišti. Dospělí zjistili, že nemusí věnovat tolik péče a pozornosti (včetně hlídání) svých potomků, a to tak, že jim nabídnou to, s čím se pravděpodobně budou setkávat už po zbytek života. Na jednou stranu je to výhodné pro rodiče, kteří mají s dětmi podstatně méně práce a z jejich pohledu je to nová a neprobádaná zkušenost s tím, co tato doba nabízí.
kluk s autíčky
Nikdy není pozdě ukázat dětem, že je pro ně hraní důležité!
Naštěstí se najdou i rodiče, kteří si zakládají na tom, aby jejich děti nebyly otroky doby, která se na nás řítí ze všech stran. Chtějí svým dětem poskytnout šanci žít jako děti, které nemají žádné problémy, stres ani zkušenosti s tím, co jich v budoucnu čeká. Prvotním cílem pro ně je naučit děti být dětmi, které si hrají a neřeší nic, co potkává dospělého jedince v životě na denním pořádku.