Dům v dokonalém bezpečí

Denně se může dočíst o vloupáních, vykradených domech a bytech, garážích, dnešní zlodějíčci se opravdu před ničím nezastaví a berou, co jim do ruky přijde. Vy se soustřeďte na to, jim to co nejvíce znepříjemnit, nejlépe vůbec nedovolit. Doma nemůžete být 24 hodin denně a navíc, žádná ochrana není stoprocentní. Navíc zloději jsou velmi vynalézaví.
chalupa na jaře
Na co myslet?
Prevence je základ všeho, dbejte na zabezpečení vchodových dveří, tedy bezpečností dveře a zámky by měly být naprostou samozřejmostí. Pokud máte okna nebo balkon v přízemí, pak musíte být obzvlášť předvídaví a vybavit je sklem odolným proti rozbití. Moderní technika dokáže divy, proto se na nainstalované bezpečností zařízení můžete spolehnout. Nezapomínejte ani na garážová vrata, pokud přes garáž máte přístup do domu, stejně tak dveře do sklepa.
Bezpečnostní systém lze také spojit se službou, která v případě jeho porušení vyšle do vašeho domu své lidi. Ideální jsou i kamery, které monitorují kritická místa domu. Svůj dům braňte tak, abyste nikoho neohrozili, i kdyby to měla být samotná nečekaná návštěva. Pokud se něco začne dít, okamžitě volejte policii. Drzost zlodějů je někdy obdivuhodná, neváhají vloupat se do domu, kde jeho majitelé v klidu spí.
kytky u domu
Co když ke krádeži přesto dojde?
Dopadnout pachatele v případě, že se mu podařilo překonat všechny bezpečnostní překážky, je v rukou policie. Vy byste ale měli být připraveni i na tu variantu, že k něčemu takovému vůbec dojde a dům mít pojištěný. Případná vzniklá škoda pak bude uhrazena ze strany pojišťovny. To, že by vám ji nahradil samotný pachatel, je velmi málo pravděpodobné. Většinou se jedná o osoby bez příjmu a bez trvalého zaměstnání. Pár stovek měsíčně na pojistném vám určitě za ten klid stojí. S uzavřením pojistné smlouvy vám jistě rádi a ochotně poradí pojišťovací agenti, kteří se specializují právě na tyto druhy pojistek.