Internetové rádio

V dnešním světě techniky už je možné lecos. Takové internetové vysílání je jeden z nejmodernějších způsobů, jak přijímat rozhlasové vysílání. Rozhodně má nespočetně mnoho výhod, mezi které můžeme zařadit například dostupnost nebo neomezenou nabídku rozhlasových stanic, ze kterých si určitě každý vybere tu, která mu bude nejvíce vyhovovat.
čaj u rádia
Díky internetu je možné poslouchat úplně každé rádio a to dokonce z celého světa, pokud zrovna není geograficky zablokováno. Existují ale už desítky online služeb se žánrovými stanicemi.
Už dokonce v 90. letech bylo možno poslouchat rádio právě přes internet. V té době se ale jednalo spíše o streamy, které měly nekvalitní zvuk. Díky modernizaci ale bylo vše potřebné vylepšeno a my si již můžeme rádio poslechnout v dobré kvalitě. Není ale žádným tajemstvím to, že v 90. letech byl poslech rádia opravdovou raritou.
Určitě je vám jasné, že rádio přes internet rozhodně nenahradí běžné rádio, které se v dnešních domácnostech nachází už jen velmi zřídka. Jeho obrovskou výhodou je ale univerzální dostupnost, protože jej můžete poslouchat jak přes počítače, tak i chytré mobilní telefony. Je možné jej poslouchat ať už díky připojení na Wi-Fi síť nebo mobilního internetu.
Právě internetové vysílání přináší nejen mnoho výhod pro posluchače, ale i pro samotné provozovatele. Díky internetu totiž vzniklo a stále vzniká velké množství malých rozhlasových stanic.
I provozní náklady jsou rozhodně nižší, než u obyčejného rádia. Díky tomu, že rádio je vysíláno po internetu, není regulované. Vývoj je tedy díky tomu dynamický. Určitě vás nepřekvapí ani to, že každý den mnoho internetových stanic vzniká a naopak i zaniká. V dnešní době si totiž může svou vlastní stanici založit i běžný posluchač.
děvče a sluchátka
Díky internetovým rádiím je možné, aby si posluchač našel rádio a jeho obsah podle svého vkusu.
Tato možnost poslouchat rádio je opravdu na vzestupu a to hlavně u mladých posluchačů nebo nadšenců technologií.
Na co se ještě můžeme do budoucna těšit? Odpověď na tuto otázku odhalí až sám čas.