Otravní bzučilové

Nedávno jsem pobývala na začátku léta na březích Labe za našimi hranicemi a byla jsem překvapená, že se nikde nevyskytuje moucha ani komár. Ačkoliv jsme měli až do pokročilé noci otevřené dveře na balkón dokořán a všude se svítilo, přiletěla maximálně nějaká můra a to ještě ojediněle. Ani při večerních procházkách podél řeky a posezení ve venkovních hospůdkách nás žádný hmyz neotravoval. Nemohli jsme přijít na to, proč. Nějaké plošné postřiky řízené městem, které všechen hmyz vyhubí? Motýli a včely vidět byly, ale otravný hmyz ne. Po návratu domů přišla zase tvrdá realita.
tygr komár.jpg
Bydlíme u lesa a v okolí jsou potoky a rybníky, tudíž máme v létě o zábavu postaráno. Popravdě mám náš listnatý les nejraději od podzimu do jara. Jak nastane teplo, dá se jím pouze probíhat. Večerní posezení na terase se za teplých jarních a letních večerů také mění v neustálé ohánění a oplácávání se.
velká moucha.jpg

Pomoc proti hmyzu

·         Sítě ve dveřích a oknech
Nenaděláte s nimi sice velkou parádu a je poněkud otravné je stále otevírat a zavírat, když chodíte ven, ale fungují a proti mouchám, můrám a komárům jsou ideální ochranou, chcete-li v létě větrat a mít otevřená okna.
·         Elektrické lapače
Využívají UV záření k nalákání hmyzu a zabíjejí je pak proudem. Jsou sice ekologické, ale mohou zabíjet i více druhů hmyzu, než vám je milé. Vhodné pro pobyt na chalupě nebo na terase.
·         Ultrazvukové odpuzovače
Účinné a pro posezení na balkóně nebo na terase ideální. Proti různým druhům hmyzu, ale mohou vadit některým domácím zvířatům. Kvalitnější stojí také více peněz.
·         Vonné svíčky
Trocha romantiky neuškodí, ale jejich účinek je sporný, případně účinkují jen na malou vzdálenost.
·         Repelenty
Ne každý je má rád. Stříkat si chemii na kůži a oblečení a nevábně vonět není nic příjemného. Hodí se hlavně pro pobyt v přírodě, když není zbytí.