Pohodlí na pohovce

V současnosti si můžete koupit pohovku přesně dle vašich požadavků. Nemusíte si navíc vybírat pouze z českého nebo dovezeného zboží, ale můžete se klidně vydat za nábytkem do některé sousední země, například do Polska. Tamní nábytek je vyhlášen nejen vysokou kvalitou, ale hlavně nízkými cenami. Pokud tedy máte trochu hluboko do kapsy, ale i přesto si přejete mít ve svém obýváku nový gauč, je to ideální varianta. Ovšem i v našich končinách můžete narazit na zajímavé, a přitom cenově dostupné kousky, chce to jen mít trpělivost s hledáním.
stejné pohovky
Rozměry
Cena je sice důležitá a pro většinu českých domácností určitě rozhodující, ale je zde ještě jeden faktor, který je přeci jen o něco důležitější. Jsou to rozměry. Máte-li pouze malý byt nebo garsonku, určitě není vhodné pořizovat si velkou pohovku, do které se pohodlně usadí pět lidí. Nejde o to, že byste ji dovnitř nenasoukali, ale hlavně o to, že by zabírala až příliš mnoho místa. V tomto případě však existuje kompromis, který by se vám mohl líbit – rozkládací pohovka. Už názvu je patrné, že se jedná o gauč, ze kterého lze pouhopouhými několika pohyby vykouzlit postel. Tu pak nebudete muset potřebovat, díky čemuž se vám v bytě uvolní místo.
Barva
Rozhodně byste neměli kupovat pohovku, kterou nedokážete barevně sladit s okolím. Můžete mít sice rádi například růžovou, ale do obývacího pokoje, kde tmavé odstíny hrají prim, se takový gauč příliš nehodí. Kontrast sám o sobě není rozhodně špatný, ale nesmí zároveň působit nevkusně. Mějte pořád na mysli, že obývací pokoj je krom jiného zároveň reprezentační místnost, a tudíž byste si při zařizování obýváku měli dát záležet.
bodovky na stropě

Design
O designu platí to samé jako o barvách. Nevybírejte pohovku, která se do vaše obývacího pokoje nebude hodit. Je možná fajn, že obdivujete moderní designové kousky, ale do klasicky zařízeného obývacího pokoje nemusí moderna vůbec pasovat. Opačně to samozřejmě platí rovněž.