Přidejte se k nadšeným pěstitelům klíčků

Třeba jste si přečetli na internetu článek o tom, jak zdravé jsou čerstvé klíčky mladých rostlinek a jak snadno si je můžete sami vypěstovat. Nejedná se o žádný laciný slib anebo klam, je to přesně tak. V čerstvých klíčcích rostlin najdete ty nejcennější, lidskému zdraví prospěšné látky, a přitom naklíčení semínek je opravdu snadné a zvládne to naprosto každý. Můžete se do toho klidně s nadšením pustit také.
Klíčky Polévka
Tato činnost vám totiž velice rychle přinese první výsledky, ze kterých budete mít nefalšovanou radost. A pokud máte doma starší děti, můžete tuto činnost klidně svěřit i jim. Když uvidí, jak jim rostlinky klíčí a sílí pod rukama, jistě je to potěší.
Nicméně povězme si pár slov k tomu, co je potřeba udělat, abyste sklidili bohatou úrodu klíčků. Ze všech zahradnických činností je pěstování vlastních klíčků snad úplně tou nejjednodušší ze všech. Minimálně je tou prostorově, a zároveň finančně nejméně náročnou.
Řeřicha Setá
Nádobu na klíčení semínek můžete umístit kdekoli, kde máte doma kousek vhodného místa, kde je zároveň dostatek světla a teplo, což jsou nezbytné podmínky ke klíčení. Nicméně k tomu, aby se klíčení vůbec mohlo rozběhnout, je nezbytné nejprve semínka řádně namočit. Ponořte je na několik hodin do vody tak, aby nabobtnaly. A mějte na paměti, že velká semena několikrát zvětší svůj objem, takže pokud mají zůstat pod vodou, musíte je ponořit několik centimetrů pod hladinu. Jakmile semena nabobtnají, vodu slijte a rozprostřete je na klíčící misku anebo do jiné nádoby, která vám ke klíčení poslouží https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/. Koupit si k tomu můžete jak speciální vybavení, které je poměrně levné, tak si ho můžete vyrobit sami doma, třeba ze zavařovací sklenice. Dále semena několikrát denně prolévejte čerstvou vodou, aby se na nich neuchytily plísně a bakterie, a jakmile začnou klíčit a klíčky trochu povyrostou, můžete sklízet!