První rande: Klasika, která nevyjde z módy

Doba je rychlá a život online. Absolutní většina mladých lidí je registrovaná alespoň na jedné sociální síti a „chatovací rande“ pro ně není neznámou praxí. Vždyť zatímco do růžově zbarveného chatu sypou emotikony se srdíčky, mohou poslouchat svou oblíbenou hudbu, mluvit s dalšími přáteli a ve svém „domácím vzhledu“ si dopřávat své oblíbené lahůdky, aniž by museli myslet na to, jestli jejich oblíbená česnečka má na průběh „rande“ nějaký vliv.
káva v kelímku
Starší generace, která nostalgicky pročítá milostná psaní, na která se čekávalo i týdny, nechápavě kroutí hlavou nad romantikou mladých. Jedno však stejně jako tehdy ošidit nelze; a to první rande. Každý člověk, který randil ještě „před internetem“, má dobře vštípené zásady pro první schůzku, bez kterých by byla veškerá snaha předem odsouzená ke zmaru. Ostatně s pár radami si na téhle startovní čáře vztahu poradí každý; a to i offline a bez googlu.
pár na rande
Základní pilíře úspěchu:
1.      Upravenost
Mějte na paměti, že při osobní schůzce jste vidět – a to od hlavy k patě. Podle toho byste také měli být upravení. Učesané vlasy, čisté a pěkné oblečení i boty. Šaty dělají člověka a jsou součástí prvního dojmu stejně jako upravené vlasy a nehty.
2.      Způsoby
„Venku“ je třeba se soustředit na svého partnera, a to jen na něj. Kromě slušného vychování ukažte i to, že máte zájem o toho druhého! Věnujte se na schůzce vzájemnému poznávání a zapomeňte na telefon. Za chvíli zjistíte, že pohled do očí milého je daleko hezčí než na obrazovku.
3.      Spontánnost
Nemusíte zrovna začít zpívat uprostřed narvaného kina, ale mít rande naplánované do minuty a dodržovat svůj plán i navzdory nedojedené večeři taky není moc přitažlivé. Nechte věci plynout a pokud „je to to pravé“, tak vás schůzka povede nejlepší možnou cestou sama, a to třeba i ke sladkému polibku na rozloučenou!