Udělejte něco pro ochranu nově vybudovaného hřiště

Konečně jste se dočkali. Konečně jste se dostali do pořadníku na nové hřiště u školky či školy. Co si více přát? Konečně už jej máte i postavené a určitě se nádherně vyjímá na prostranství školního pozemku.
Možná jste už zažili i situaci, že jste hned na druhý den museli vyhánět nezvané hosty, kteří přelezli plot a to ještě ani nebyla tma. Co se tedy děje ještě tehdy, když školu opustíte a takový školní pozemek zeje prázdnotou? A co ještě navíc po takové tmě? Raději ani nemyslet.
dívka na houpačce.jpg
Vaše nově vybudované hřiště byste měli nějakým způsobem ochránit. Je jasné, že něco takového nestojí pár korun a určitě byste nechtěli, aby bylo ihned poničeno. Proč byste měli ponechat náhodě budoucnost? Je to buď a nebo. Buď přežije nápor vandalů, nebo se mu vyhnou. Je jasné, že nebudete hlídkovat za temné noci, abyste v případě nejvyšší nouze zavolali na policii, že vám někdo ničí hřiště.
smích kluka.jpg
Měli byste místo toho zkusit popřemýšlet nad tím, co by tak asi vandaly odradilo. Nebylo by podle vás dobré nasadit kvalitní osvětlení, jako je například sodíková výbojka 250w? Věřte, že opravdu málokdo by se odvážil ničit školní majetek pod tak dokonalým světlem. Určitě by nikdo nechtěl býti viděn při nemravnostech, které páchá. Vandaly lze charakterizovat jako výrostky, které si neváží ani sami sebe, natož druhých a to ať už lidí nebo věcí. Machrují hlavně tehdy, když na ně není vidět.
míč na hřišti.jpg
Věřte, že díky těmto výbojkám dokážete spoustu těchto výrostků odradit. Pokud si do teď na vaše hřiště brousili zuby, mají smůlu, jestliže nechtějí, aby je při tom někdo viděl. Dokonalé osvětlení vždy každému vytře zrak.
Smutné bude ale to, když si najdou jiné prostranství, které osvětleno těmito výbojkami nebude, ale to je již věcí jiných majitelů. Vám se podaří vaše hřiště zachránit, jelikož si umíte dobře poradit.
Proto byste neměli příliš dlouho váhat a výbojky co nejdříve pořídit. Zajistěte kvalitní osvětlení už dnes a večer se oddejte zaslouženému spánku.