Vybíráme kancelářskou židli

Věřte tomu nebo ne, ale s nákupem té správné kancelářské židle se můžete vyvarovat během dlouhého sezení nejen u počítače nepříjemné bolesti zad a páteře, jelikož právě židle je ta, která má vliv na naše záda během práce. Je tedy třeba, abychom byli při výběru kancelářské židle pořádně pečliví, abychom správně koupili tu pravou pro nás.
interiér kanceláře
Nejdůležitější na tom všem je promyslet, kolik času denně budeme na židli sedět, protože když sedíme na takové židli déle než 4 hodiny, je to pro páteř opravdu velká zátěž. Z toho důvodu je také důležité, abychom zvolili takovou židli, která je vhodná pro osmihodinovou práci.
Základem nákupu každé kancelářské židle je volba té, která má kvalitní ergonomii, což v překladu znamená, že je schopna se přizpůsobit lidskému tělu, měla by mít bederní opěru, podpěrky na ruce a výškově nastavitelný opěrák.
prosklená zasedačka
Tou nejdůležitější součástí každé židle je bezesporu nastavitelná opěrka zad, která zabraňuje nežádoucímu prohýbání bederní páteře při sezení v práci či škole. Zároveň by kancelářská židle měla mít možnost posunout opěrku zad dozadu a dopředu.
Podpěrky na ruce jsou také důležité a to z toho důvodu, aby se naše ruce zbytečně neunavily. Ideálně by měly mít nastavitelnou výšku, abychom měli paže v pravém úhlu k našemu tělu. Právě tato pozice poskytuje největší úlevu naší šíji a ramenům při práci, kterou zrovna vykonáváme.
Důležitou funkcí je také možnost, aby se dala nastavit výška sedu. Nejen z praktického hlediska, ale také hlediska pracovního. Při práci na počítači je doslova žádoucí, abychom se do monitoru dívali zpříma a zároveň se u toho nehrbili. Vždy bychom si proto měli nastavit výšku sedu.
dlouhý stůl a židle
Záleží také na houpacím mechanismu. Ten je totiž důležitý k tomu, aby nám zjednodušoval pracovní úkony.
Buďte při koupi opravdu obezřetní. Určitě nechcete, abyste při práci trpěli v nepříjemných bolestech zad, které nikdo nemá rád.