Vyzkoušejte fitness stezku

Cvičení ve fitness, se těší velké oblibě. Poměrně novou záležitostí, je budování fitness stezek. Fitness stezky skýtají možnost cvičit na čerstvém vzduchu a při tom využívat zařízení, na zpevnění těla a posílení fyzické kondice. Výhoda je, že tato sportovní aktivita, se dá propojit i sběhem. Většina, těchto v přírodě vytvořených fitness stezek, je vybudována v parcích, na loukách a jiných příjemných přírodních lokalitách nebo podél cyklostezek.
běžecký závod
Na některých stezkách, najdete dokonce vybudované lezecké stěny pro děti. Nářadí, je vesměs vyrobeno z přírodních materiálů, aby zapadalo do koloritu okolí. Na cvičících nářadích, většinou najdete i návod k použití. A nejen to, na informačních tabulkách, si můžete přečíst, jak cviky správně provádět. Některé pomůcky ke cvičení, jsou opravdu originální. Ale najdete i klasické žebřiny nebo bradla. Můžete vzpírat, ručkovat, šplhat. Zkrátka, na co si jen vzpomenete. Cvičební nářadí, je od sebe dostatečně odděleno, abyste měli na aktivitu klid. Pokud si na cvičení netroufnete sami, bývají na těchto fitness stezkách několikrát do týdne pořádány akce, které jsou praktikovány pod vedením lektorům. Tato cvičení, jsou určena pro různé věkové kategorie. Jsou přizpůsobena, také fyzickým možnostem zúčastněných. Najdete i lekce určené přímo dětem. Některé stezky, jsou dokonce dobře přístupné i pro vozíčkáře.
cvičící žena
Další výhodou stezek, je celoroční přístup zdarma.
Jediným negativem cvičení v přírodě, je špatné počasí. V takovém případě, bude asi opravdu lepší využít ke sportovní činnosti fitness studio.
Fitness studií je celá řada. Kvalita nabízených služeb, je rozdílná. Mimo jiné se liší, třeba nabídkou cvičebních strojů. Ve většině studií můžete využít i služeb maséra, vířivky, solária a sauny. Pro ženy budou určitě vítané i kosmetické a kadeřnické služby.