Zahradní lavička u domu nesmí chybět

Možná se někdo pousměje, ale taková lavička by mohla vyprávět doslova romány. Většina z nich by byly stejně zamilované, ale kdo ví, možná se zde utápí i žal a trápení o kterém se zase až tak moc nemluví. Nic méně se nejedná jen tak o nějakou obyčejnou zahradní lavičku. Bude to zároveň zahradní okrasou. V létě poskytne odpočinkový koutek, a když se pěkně okolo ní zasadí zeleň a vonící květiny, tak to bude naprostá romantika. Místo kde se ukryjeme před světem a jen tak zavřeme oči a budeme odpočívat. Na její barvě zase až tak záležet nebude, ale zase by měla zapadnout do designu celkové koncepce. Určitě by neměl za ní, tudíž za našimi zády, zůstávat volný prostor. Je to logické, nikdo totiž nemá rád, když nemá krytá záda.

zahradní lavička pod stromem

Pevný pozemek je základ

Asi bychom si moc neužili relaxačního odpočinku, pokud bychom si sedli a najednou cítili, jak se pomalu propadáme do země. Tomu se zkrátka musí předejít ihned na počátku. Pozemek se musí upravit a tak trochu zhutnit, aby se zemina nezačala propadat. Vůbec není špatné vytvořit pochozí plochu, kterou mohou tvořit kameny nebo betonové odlitky, případně jiné dekorativní prvky. Dokonce bychom měli pamatovat na venkovní osvětlení, které bude tvořit velmi pěkné a jemné světlo při dlouhých večerech. Solární lampičky v různých provedeních se dají snadno zakoupit v obchodech s elektronikou nebo zahradní tématikou.
lavice pod oknem

Celoroční zákoutí

Pokud chceme se zde cítit dobře, tak je třeba si zde vytvořit skutečné zázemí i z keřů, které budou v zimě nositelé zeleně. Případně je třeba zvolit postupně takové osazení, které nám bude každé roční období měnit svoji podobu.
květiny nad lavicí
Svými květy, listy nebo i vůní. Pak bude rozhodně velmi příjemné si vzít pěknou knihu, deku přes sebe, hrneček s teplým čajem, skleničku vínka a jen tak si na chvíli o samotě posedět v přírodě na čerstvém vzduchu. Ale ještě bychom neměli zapomenout na pamlsek pro naši kočičku nebo psího kamaráda. Rádi nám totiž budou dělat tichou společnost.